V Национален фолклорен фестивал за миструменталий изпълнители на Быларска Народна Музика Лютомцк" 2026
С гордост обявяваме пореден успех за СУ „Вичо Грънчаров"!
Камерно инструментална група „Канатица" представи достойно нашето училище на фестивала за народни инструменти „Потомци" – 14–15 март 2026 г. в гр. Лясковец, и завоюва специална награда – златен медал и плакет за изключително представяне!
Групата е сформирана по Национална програма „Заедно в изкуствата и в спорта" – програма, която вярва в силата на изкуството да събира, вдъхновява и развива младите таланти. „Канатица" е живо доказателство за това!
Това отличие е плод на талант, труд и безгранична любов към българския фолклор. Нашите ученици доказаха, че традициите ни са живи и звучат силно чрез гласовете и ръцете на младите изпълнители.
Поздравяваме всички участници и техните ръководители за вдъхновяващото представяне и високото ниво!
Пожелаваме им още много сцени, които да покоряват със същата страст и отдаденост.
СУ „Вичо Грънчаров" продължава да създава и подкрепя млади таланти, които носят българския дух напред!
Публикация във Facebook от СУ "Вичо Грънчаров" - вижте тук

