Коледната магия – когато Доброто влиза през отворените врати
Коледа е време, в което традициите оживяват, а сърцата се отварят за доброто. Точно такава магия сътвориха учениците от четвъртите класове на СУ „Вичо Грънчаров“, с класни ръководители г-жа Ваня Недкова и г-жа Милена Стоева. С радост, вълнение и отговорност те влязоха в ролята на коледари и посетиха ДГ „Ален мак“, ДГ „Елена Грънчарова“ и Филиал „Детски свят“ – кв. Калтинец, Филиал ДГ „Божур“, ДГ „Първи юни“ и ДГ „Щастливо детство“.
С широко отворени сърца и с много топлина детските градини отвориха вратите си, за да посрещнат Доброто.
С наричания за здраве, берекет и благоденствие нашите коледари влязоха там и пренесоха духа на българската традиция, придружени от мощните звуци на каба гайда и тъпан в изпълнение на ученици от нашето училище.
На фона на нежния инструментал на песента „Тиха нощ, свята нощ“, изпълнен на блокфлейти от Мария Димитрова и Наталия Борисова, четвъртокласници споделиха какво означава за тях Коледа – обич, семейство, светлина, надежда и доброта.
Кулминацията на празника бе коледарското хоро – хванати за ръце, деца, ученици и учители почувстваха магията на Коледа не просто като празник, а като споделено преживяване, което обединява, вдъхновява и оставя следа в сърцата.
Истинската Коледа не е само в песните и обичаите, а в светлината, която носим и споделяме с другите.
Всяко дете от детските градини получи „вълшебна“ коледна играчка с късметче – малък жест с голямо послание.
Ако вярваш в доброто – то се случва.
Публикация във Facebook от СУ "Вичо Грънчаров" - вижте тук

